Jak działa roaming?

Roaming umożliwia każdemu użytkownikowi telefonu komórkowego wykonywanie i odbieranie połączeń, a także wysyłanie i odbieranie SMS-ów w momencie, gdy znajduje się on poza granicami Polski.

Usługa roamingowa zostaje automatycznie włączona, w momencie, gdy zaczynasz korzystać ze startera 36.6, a jej aktywacja jest całkowicie bezpłatna.

Jeśli chcesz ją wyłączyć, a później ponownie włączyć, możesz skorzystać z Krótkich Kodów. Aby wyłączyć roaming, wystarczy wybrać *101*00*01# i nacisnąć klawisz połączenia. Natomiast, by ponownie włączyć usługę roamingową, trzeba wpisać *101*11* 01# i wcisnąć klawisz połączenia.

Jeśli chcesz zadzwonić do kogoś, a znajdujesz się poza granicami naszego kraju, wpisujesz w telefonie *111*NR_TEL# i naciskasz klawisz połączenia. W miejsce NR_TEL musisz wpisać numer telefonu osoby, do której chcesz zadzwonić. Numer ten poprzedzasz numerem kierunkowym 48.

Po wybraniu numeru i wciśnięciu klawisza połączenia, poczekaj chwilę, aż system do Ciebie oddzwoni. Po uzyskaniu połączenia zostaniesz dodatkowo poinformowany o stanie środków na Twoim koncie i maksymalnej długości realizowanego połączenia.

Samo naliczanie opłaty zaczyna się w momencie, gdy osoba do której dzwonisz, odbiera połączenie. Stawka naliczana jest za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia przychodzącego lub wychodzącego i wynosi ona połowę stawki minutowej.

W zależności od tego w jakim kraju znajduje się osoba dzwoniąca i do jakiego kraju dzwoni, naliczana jest określona stawka za połączenie. Dokładny wykaz krajów i ceny połączeń znajduje się w cenniku.

Jeśli chodzi natomiast o wysyłanie wiadomości SMS w roamingu, opłata wynosi 1,22 zł plus opłata naliczana za wysłanie jednaj wiadomości SMS. Jeśli odbierasz wiadomości SMS w roamingu, nic Cię to nie kosztuje!

Poza granicami kraju możesz bez problemu doładowywać swoje konto. Możesz to zrobić na trzy sposoby: zasilenie „Na Raz, Dwa, Trzy”, zasilenie przez Internet, oraz zasilenie SMS-em.

Tags: , , , , ,